free mobile website builder

Yönetim Kurulu Üyelerimiz

Uyulması Gereken Kuralları
MERMERCİ ESNAFININ MEZARLIK SAHASI İÇERİSİNDE UYMALARI GEREKEN KURALLAR
1.- Belediye Meclisinin 10/07/2008 tarih ve 1761 sayılı kararı gereği mezar yapacak firma ve ustaların mezar ruhsat-işgaliye izin bedelini yatırmadan mezar yapmak için mezarlık içerisine alınmayacaktır.
2.- Mezarlık sahası içerisinde mezar izin bedelini yatırmadan çalışma yapan mezar ustalarının tespiti halinde mezar yapımı durdurulacak cezai işlem uygulanacaktır.
3.- Mezarlık sahasında çalışma yapan mezar ustaları kendilerini ve firmalarını tanıtır şekilde yaka kartı takmak zorundadır. Yaka kartı takmayanların tespiti halinde cezai işlem uygulanacaktır.
4.- Mezarlık sahasında çalışma yapacak tüm mezar firmalarının ve ustalarının araç girişleri 5 nolu kapıdan yapılacak ada ve parseli kayıt yaptıkdıktan, ruhsat ve işgaliye bedelini yatırdıktan ve kontrol işlemlerini tamamladıktan sonra çalışma yapmasına müdaade edilecektir.
5.- Mezarlık sahasında mezar yapan ustalar üzerleri açık, adaba uygun olamayacak şekilde (çıplak) çalışılmayacak.
6.- Mezarlık sahasında yüksek sesle müzik dinlenilmeyecek.
7.- Mezarlık içerisinde araçlar fazla sürat yapmayacak.
8.- Mezarlıklar yönetmeliğinin 22 maddesi gereği defin alanında (Öğle-ikindi) defin saatlerinde defin alanının kenarlarında bulunan yollardaki mermer ustalarına ait araçlar kalrırılarak idare tarafından gösterilecek park alanına mezarcı araçları park edilecek ve ayrıca defin saatlerinde deifn alanında ustalar çalışma yapmayacaktır.
9.- Mezarlıklar yönetmeliğinin 29 maddesin gereği mezarlık sahasında mezar yapan firma ve ustalar mezar yapımından artakalan inşaat artıklarını çalışma alanında bırakmayacak ve kaldıracaktır. İnşaat artıklarını mezarlık alanında bıraktıklarının tespiti halinde cezai işlem uygulanacaktır.
10.- Mezarlıklar yönetmeliğinin 21 maddesi gereği mezar yapan mezar ustası ve firmaları çalışma sahasındaki ağaçlara kesinlikle zarar vermeyecektir. Çalışma sahasındaki ağaçlara zarar verdiği tespit edilen mezar usta ve firmaları hakkında cezai işlem uygulanacaktır.
11.- Mezarlıklar yönetmeliği gereği güneş batımı mezarlık alın terk edilecektir.
12.- Mermerciler sabah saat 8:30 dan önce mezarlık sahasına alınmayacaktır.
13.- Saat 17:00 den sonra mezar işgaliye-ruhsat işlemlerini yaptırmayan mezar ustası ve firmaları mezarlık sahasına alınmayacaktır.
14.- Mezarlıklar yönetmeliğinin 31 maddesi gereği Bayram tatili ve Pazar günleri mezarlık sahasında çalışma yapılmayacaktır. Çalışma yaptıı tespit edilen firma ve ustalar hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.
15.- Cumartesi günü vezne kapalı olduğundan dolayı çalışma yapacak firma ve ustaların mezar işgaliye-ruhsat bedelini hafta içi mesai saatleri içerisinde ödemeleri ve izin alamaları gerekmektedir. İzin almayanların hafta sonu mezarlık sahasına girişlerine kesinlikle izin verilmeyecektir.
16.- Mezarlıklar Müdürlüğümüzde görevli zabıta memurları, kontrol memurları ve anfa güvenlik görevlilerine mezarlık sahası içerisinde yapılacak çalışmalarında yardımcı olunması, yardımcı olmayan ve zorluk çıkaranlar hakkında yasal işlem yapılacağı,
17.- Yukarıda belirtilen maddelere uymayanlar hakkında yasal işlem uygulanacaktır.
Yönetim Kurulu

Adres 

Yuva Köyü Mermerciler Sitesi 3708 Sokak No: 20/ B Yenimahalle – ANKARA


Telefonlar & Email

Email: ankaramezarciustalari@gmail.com
Telefon: 90 (312) 334 27 62
Faks: 90 (312) 336 78 86